OPSION 010, 5.-6.6.2010, Rozkoš u České Skalice

Závody podpořila firma KSK Bono s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky.

a internetový obchod a výrobce matrací pro psy DOGREAR.cz

Sportovní štěstí potřebují závodníci. Potřebují ho i pořadatelé. Jen pár dní zbývalo do spuštění přihlašování, když výbor Klubu agility posunul na náš termín kvalifikační závody. Měli jsme štěstí, po nelehkém vyjednávání se podařilo na exponované Rozkoši najít náhradní termín. Souběh závodů s akcí motorkářů, ostrostřelců či dětským ohňostrojem zkrátka možný není. Měli jsme štěstí, že jsme na náhradní termín získali rozhodčího Tomáše Glabazňu. Výraznou osobnost hovořící mnoha jazyky, usedlou na Moravě, vykonávající post předsedy slovenského „Klubu agility“ - národní organizace ASKA, delegáta za Slovensko v FCI a zcestovalého mezinárodního rozhodčího. Závody se nám zaplnily za dva dny.

Měli jsme štěstí, že po sérii deštivých týdnů, kdy v naší oblasti napadla 1/3 ročního průměru, se v pátek vyjasnilo a přišly dny slunečné. Měli jsme štěstí, že se na břehu přehrady našel pruh země 40x20m, kde se dal vykolíkovat suchý parkur. Na místě nás doprovázelo i štěstí na dobré lidi, v pátek jsem ze zabahněných kalhot vytrousil peněženku s doklady, v sobotu jsem se s ní i kompletním obsahem shledal a poctivým nálezcem byla paní ze stánku.

O víkendu bylo počasí tropické, sluníčko se do toho opřelo a společným poznávacím znakem účastníků byly brzy rudé tváře a obtisky obrysů triček. Závodní premiéru měl protiskluzový povrch na kladině a houpačce od specialistů na agilitní překážky - holandské firmy Favoriet.  Parkury byly výzva pro psovody, vyžadovaly soustředění od první do poslední překážky, byly rychlé a prověřily techniku a souhru. Tomáš Glabazňa stavěl tratě otevřených běhů extra pro kategorii S a M a extra pro L, posuzoval velmi pečlivě a neúnavně, závody probíhaly nesmírně plynule. Již v neděli po závodech umístil parkury na svůj web a jsou k dispozici zde.

Statistiky závodů se lišily od uplynulých závodů jen o pár procent: 41% běhů se běhalo v kategorii Large. 48% běhů bylo diskvalifikovaných. 25% běhů bylo na výborně, 13% čistých. Velmi početná byla katorie MA3, kde se sešlo 11 závodníků.

Šampionem OPSIONu 010 se v kategorii Small stala (podruhé) Lucie Dušková a A3 Lili z Vesničky u hranic. V kategorii Medium Ivana Francová a A3 Klea a v kategorii Large (podruhé) Bára Štouračová a A3 Ola Miveko. Gratulujeme!!!