Součástí závodů byly kvalifikační běhy belgických ovčáků pro výběr do reprezentace. Program se každý den skládal z jumpingu, agility pro belgické ovčáky a dvou zkoušek. Závody probíhaly za účasti týmů z Polska a Slovenska a rovněž řada českých závodníků dorazila ze vzdálených koutů země. Závodům přálo počasí, a třebaže prognózy byly všelijaké, dostavil se krásný slunečný víkend se vším, co k podzimu patří, chladným ránem, trochou mlhy, nočním deštíkem a pařákem přes poledne.

Na startu se sešlo v sobotu 72 závodníků, v neděli o 3 více. Již jsme přivykli, že na našich závodech tvoří large nadpoloviční většinu. Tentokrát bylo složení startovní listiny naprosto kuriózní. Možná menší psi už zazimovali, nicméně sobotní poměr 6 startujících smallíků, 8 medíků a 58 large se jen tak nevidí. Zatímco po dvojičkách obsazené zkoušky S a M dávaly účastníkům, kteří dorazili, velké naděje na zisky postupových zkoušek či trofejí, mezi large probíhala tvrdá řežba o každou setinku sekundy. Své kvality ukazovalo také 16 týmů s belgickými ovčáky a závody měly pěknou diváckou kulisu tvořenou návštěvníky sportovního areálu.


Dvakrát nastal vzácný úkaz, kdy dva týmy doběhly s časem na setinu sekundy shodným, takže z toho byla v jednom běhu dvě sedmá a v dalším dvě třetí místa. Závody posuzovala Lenka Pánková, tratě byly rychlé s technickými pasážemi a vyžadovaly koncentraci od první do poslední překážky.

Závodní statistika OPSION 028: procento diskvalifikací bylo vyšší 51%, ale vysokých 32% běhů bylo na výborně a 19% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 32-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-20%). Na závody zavítal i havlovický vodník a předávání cen za jeho účasti se jistě přidalo k řadě zážitků, které si závodníci odvezli ze závodů.

A ještě jedna významná věc, která k těmto závodům neodmyslitelně patří. Míša Zimová a Pavel Stanovič se rozhodli sdílet nejen psy, společný volný čas, ale i příjmení. Moc gratulujeme!!!>> Kompletní výsledky OPSION 028 : kategorie L, kategorie M, kategorie S <<
>> Výsledky jsou již též na kacr.info zde
>> Fotografie zde