Naše závody na Rozkoši je již pěkná tradice, v kempu u "východočeského moře" s množstvím zahrádek, kde se dá posedět, je prostě pohoda. Dorazila také početná výprava 14 týmů z Polska, takže to byly závody mezinárodní. Startovní listina se plnila bez paniky a v týdnu před závody jsme zcela zaplnily.

 

Nakonec se na startu sešlo v sobotu 98 závodníků, v neděli o 1 méně. Kromě large byla poměrně početná i kategorie small a velmi obsazené byly trojkové výkonnostní kategorie. Měli jsme štěstí s počasím, po deštích a slejváku týden před akcí byl terén podmáčený, nicméně v průběhu slunečného týdne se terén vysušil a poslední louže přežívala ukryta ve stínu stromů.


Závody posuzoval Petr Rybář. Tratě prověřily náběhy do slalomu, nebyla nouze o prudké změny směru za zónovkami, rozlišovačky a další technické prvky. Časy byly stanoveny ve většině případů koeficientem. A vítězství rychlých zkušených týmů tak často přinášelo do výsledků týmů, které na parkúru trávily více času, chyby za čas.

Vzhledek k malému zájmu o závodní kategorii veteránů v minulých letech jsme tuto kategorii na letošních závodech neotevřeli, ale umožnili jsme zájemcům zdarma veteránský exhibiční doskokanský běh.

Závodní statistika OPSION 029: procento diskvalifikací bylo 48%, 25% běhů bylo na výborně a pouhých 9% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 32-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-20%).

 

Výsledky závodů OPSION 029

Šampionem OPSIONu 029 se v kategorii Small stala Petra Hamtilová a Faidra Of Volcano Cotopaxi, v kategorii Medium to byla (již potřetí) Zuzana Tvrzníková a Kryštůfek Robin a v kategorii Large Beata Banaszak a Wendy Ko-To-Ra. Moc gratulujeme!!! 

 

Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 15.6.2013
Neděle 16.6.2013
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Lenka Holubová a Rick Brilliant Bohemia (papillon)

Olga Kwiecień a VIGO de la Colline aux Marmottes (pyrenejský ovčák)

Beata Banaszak a Vinyl Viola Ko-To Ra 
(border collie)

František Dušek a Holly Malý Klaun (šeltie)

Roman Maruszczak a EVOLUTION Willa Mora (pyrenejský ovčák)

Jana Dušková a Crazy Charlie Mintaka

(border collie)

Agility

Dominika Machová a A3Ch Aimee z Částkova

(kavalír)

Ondřej Vrkoč a A3Ch Agility Černá Irupe (manchester terier)

Klára Baštýřová a Black Star "Argo" Graceful Avalanche
(border collie)

Iwona Kalisz a Naky Original od Lalanki
(pudl)

Roman Maruszczak a EVOLUTION Willa Mora (pyrenejský ovčák)

Beata Banaszak a Vinyl Viola Ko-To Ra 
(border collie)


 

>> Výsledky nalezenet na kacr.info zde
>> Fotografie zde

>> Fotografie Lucky Petirové zde

>> Fotografie Jany Podvalské zde