Závody na pěstěném havlovickém trávníčku se skládaly ze tří sobotních a dvou nedělních zkoušek. Pozvání k posuzování přijala Míša Glossová, která patří k nové vlně českých rozhodčích. Ano, je to tak, k zaplnění závodů nám výrazně pomohly nové podmínky pro start na mistrovství republiky. A protože to prostě funguje tak, že se změna nehlásí dopředu a nespustí se opatrně od příští sezóny, ale v půlce rozhodného období zjistíte, co vlastně jste měli půl roku zpětně sbírat, podpořilo to atraktivitu účasti na zkouškách. V sobotu jsme zcela zaplnili a v neděli byla účast rovněž velmi pěkná. Závody byly premiérou pro nové překážky - od Milana Jiráska a od Martina Nehyby.

 

 

Parkury byly velmi rychlé a běhavé, a to ve všech výkonnostních kategoriích, psům se tento styl musel líbit. Jednotlivé běhy jsme opět pojmenovali po psech, kteří mají v naší agilitní historii své místo, běžela se tedy Apačkova zkouška, Cirdova zkouška, Ulinčina zkouška, Trixina zkouška a Belíškova zkouška.

 

  

Na závodech se sešla řada skvělých týmů i zvučných jmen, včetně vicemistra světa Radovana Lišky s Oressem. 

 

Měli jsme také veliké štěstí na počasí, v sobotu bylo slunečno a v neděli frontální oblačnost spojená s nepřetržitým deštěm postupovala o pár kilometrů jižněji, takže se nám vyhnula. Ó díky!

 

 

Závodní statistiky:  41% diskvalifikací, pěkných 24% čistě a 37% na výborně.

Výsledky ze závodů již vísí na http://kacr.info/competitions/1437  (děkujeme za rychlé zveřejnění).

Fotografie naleznete zde

 

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast.