Pod názvem OPSION jsme závody u "východočeského moře" pořádali posedmé. Něco ale bylo poprvé. Třebaže to byl termín posunutý nejvíce do léta, počasí bylo aprílové. I tak měly závody maximální účast včetně 9 polských týmů. Na Rozkoši to žilo, diváky nám dělali nejmladší rybáři i účastníci firemního setkání zaměstnanců Tesco Stores.

  

Jak to u nás bývá, largové měli početní převahu, bylo jich více než small a medií dohromady a dokonce více než je limit pro letošní kvalifikaci na mistrovství republiky :-))). 

 

 

Předpověď pro sobotu hlásila přeháňky, no, vyplnilo se jim to. Sobotní program měl několik přestávek kvůli dešti. Do posledního parkúru pak spadlo velmi mnoho vody, a to do terénu, který už nebyl nejlepší. Učinili jsme tedy rozhodnutí zrušit poslední běh a šampion Opsionu byl poprvé v historii vyhlašován ze 3 běhů.

 

V neděli ráno jsme posunuli prostor parkúru. Nastalo velké stěhování. Auto se spáči a několik stanů se na chvíli nečekaně ocitlo uprostřed parkúru "za páskou". Neděle pak byla většinou slunečná a deště bylo mnohem méně.

 

Závody posuzovala Lenka Pánková, přestavby byly mimořádně rychlé, reagovala na aktuální situace, kterým jsme čelili a vše klapalo. Tratě byly technické, ale bezpečné.  

Závodní statistika OPSION 039: procento diskvalifikací bylo 42%, 37% běhů bylo na výborně a 28% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 32-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-32%). 

 

Výsledky závodů OPSION 039

Šampionem OPSIONu 034 se v kategorii Small stala Lucie Bočková a Alissa z Bukovských lesů, v kategorii Medium Marie Kusá a Inkognito Perla z Polabí a v Large Robert Domaszewicz a Daiquiri z Tylenu Moravia. Moc gratulujeme!!!  

 

Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 20.6.2015 Neděle 21.6.2015
SMALL MEDIUM LARGE SMALL MEDIUM LARGE
Jumping

František Dušek a Holly Malý Klaun (šeltie)

Jitka Lukeslová a Silver Monty (pudl střední)

Irena Kochová a Keen ISDS CZ 323144 (border collie)

Lucie Bočková a Alissa z Bukovských lesů (parson)

Martina Imlaufová a Aurelia Minora Per Eleganter (beagle)

Eva Neumannová a Grey Shepherd Alkyra (border collie)

Agility

běh byl zrušen

běh byl zrušen

běh byl zrušen

Petr Andrýs a Cyrano Královská Manta (papillon)

Monika Šormová a Azurit Majlia (šeltie)

Robert Domaszewicz a Daiquiri z Tylenu Moravia (pyrenejský ovčák)


 

>> Výsledky nalezenete na kacr.info zde 
>> Fotografie zde