Závody v klasickém formátu - otevřené agility, zkouška, jumping - jsme uspořádali na konci serie červencových táborových turnusů. Ačkoli předpovědi hlásily tropické teploty v předstihu a vytvářely náležitou mediální paniku mezi obyvatelstvem, agiliťáci prokázali svoji vášeň, startovní listina se plnila a do letních závodů v 34 stupních nastoupilo cca 85 závodníků. Z toho bylo 52 largů, tedy stejný počet, jaký uvidíme na mistrovství republiky. Pro ochlazení jsme měli za zády Hartský potok a ruskou zmrzlinu v kantýně. 

 

Závody statečně a neúnavně posuzovala Alice Boháčová, využila celý prostor, tratě byly běhavé, plynulé s technickými pasážemi vyžadujícími dobrý plán. Délka parkúrů byla oproti tratím, které od paní rozhodčí běžně známe, uzpůsobena tropickým podmínkám na slunci. Rovněž pořadatelský tým se snažil o maximální plynulost závodů.

 

Závodní statistiky OPSION 041: 42% diskvalifikací, 39% běhů na výborně, 14% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 32-58%, u běhů na výborně 23-41% a u čistých běhů 10-32%).

 

Výsledky jsou na kacr.info zde

Fotografie zde