Závody podpořila firma KSK Bono s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky.K překážkám jsme se v Havlovicích museli proházet, na rozdíl od Hradce Králové tu panovaly o víkendu stále spíše lyžařské podmínky. Hradecké blátíčko přes víkend vydatně sušilo sluníčko, teploty vystoupaly až k  +9 stupňům. Tedy cca o dvacetpět stupňů více než jsme si užívali na lednovém OPSIONu.

Povrch v hale byl opět skvělý, rychlý, nebořivý. K vidění byli i bělostní psi, zvlášť v neděli, když okolí haly trochu vyschlo - v sobotu většina psů byla spíše v „trojobalu“: recept byl zahřát před během a nabrat na sebe při pobíhání trochu bláta, poté při běhu v hale kožíšek omoučnit směsí písku a pilin a po vychladnutí servírovat třeba do auta.

Závody posuzovala Lenka Pánková (podle ankety na webu KA naše nejlepší  mezinárodní rozhodčí), na lednových závodech jsme ji viděli mezi závodníky, na těchto závodech byla na opačné straně pásky. Parkury byly dynamické a prověřily závodníky řadou moderních technických prvků.

Závodní pole čítalo necelou stovku závodníků opět z celé republiky a sešla se velmi pěkná konkurence. Hedvika Rychnovská si odvezla „dabla“ tedy druhého Šampiona Opsionu, což se dosud povedlo pouze Romanu Linkovi. Fantastické výkony podávala Martina Klimešová, její opakovaná úspěšnost s Bárou byla fenomenální, o víkendu s ní zaběhla všech 6 běhů čistě a 3 vyhrála, v jednom byla druhá a jednou čtvrtá. Martina závodila se 3 psy a její celková statistika byla 6 umístění z 18 běhů.

Celkové statistiky za závody: za víkend bylo 242 diskvalifikací tj. 46% (140 v kategorii Large), 281 běhů bylo doběhnutých (54%), 33% všech běhů bylo na výborně a 80 běhů t.j. 15% bylo čistých (41 Large). Čas měřila elektronická časomíra a opět se ukázalo, jak je to důležité, pro ilustraci nedělní agility: 1.místo čas 36,25, druhé místo 36,26, třetí místo 36,28.

Do prostor kantýny jsme opět přenášeli obraz z haly. O mňamky v kantýně se skvěle staral opět rodinný tým Richterových, který obdržel v lednu kulinářské uznání od vyučeného kuchaře a fajnšmekra Michala Najmana a věřím, že nebyl sám.

Děkujeme všem závodníkům za přízeň, děkujeme sponzorovi firmě KSK Bono, všem pořadatelům a pomocníkům, kteří se podíleli na zajištění závodů a transportu překážek.
 

Dvorana slávy
Sobota 27.2.2010
Neděle 28.2.2010
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping
Meierová Kateřina
A3 Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)
Šulcová Eva
Enjoy Enough Kraken of Aura
(manchester terrier)
Horák František
Yenkie "Bak" Bohemia Alké
(border collie)
Lustyková Alena
A3Ch Aramis
(pudl)
Klimešová Martina
Irhaberki Csimota Kiki
(mudi)
Klimešová Martina
A3 Axa z Lounského chovu
(malinois)
Agility
Šircová Lenka
Cewin Deleware
(pudl)
Šulcová Eva
Enjoy Enough Kraken of Aura
(manchester terrier)
Klimešová Martina
A3Ch Aralia Novterpod
(malinois)
Meierová Kateřina
A3 Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)
Ilkanič Lukáš
Cody Elita Triumphans
(pudl)
Neumannová Eva
Bendjoy Fofr Free
(border collie)
(kompletní výsledky viz níže)

Šampionem OPSIONu 008 se v kategorii Small stala (podruhé) Hedvika Rychnovská a A3Ch Miky Bohemia Diplomat. V kategorii Medium Jana Gregorová a A3 Max a v kategorii Large Martina Klimešová a A3Ch Aralia Novterpod. Gratulujeme!!!>>
Kompletní výsledky včetně součtů v zip zde <<
 >> Výsledky běhů v databázi na kacr.info zde <<
>> Fotografie zde <<