Závody podpořila firma KSK Bono s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky.


Závody OPSION 012 se vyznačovaly náladovým počasím. Po nekonečném dešti na European Open, spršce při semináři s Janitou Leinonen a Jaakkem Suoknuutim i o týden později na semináři se Světlanou Tumanovou, jsme již mohli tomuto způsobu léta přivyknout. Ranní mrholení nám tak vystřídala hodina usilovného deště, který v severních Čechách páchal záplavy a k nám přišel již mírně vyčerpán, nicméně závody na chvíli přerušil. Zkoušky se běhaly ve vodě, kterou pěstěný trávník na havlovickém central placu nestíhal vsakovat. Vše začalo sušit nakonec slunce, které vyslyšelo naši přímluvu a vykouklo.

 

Parkury rozhodčího Petra Nogy byly prostorné a moderní, nabízely řadu řešení a technické prvky bylo třeba řešit v rychlosti a tento trend převažuje především u zahraničních rozhodčích. Kladné hodnocení si vysloužily i od respektované rozhodčí Lenky Pánkové, která zde byla v roli závodníka. Diskvalifikace postihly hlavně kategorii Large a v některých bězích byly řady doběhnuvších velmi řídké.

 

Statistiky závodů: na startovní listině bylo prázdninových 74 závodníků, 46% běhů se běhalo v kategorii Large, bylo 52% diskvalifikací, 30% běhů na výborně a 18% čistých. Nadprůměrný byl tedy nejen poměr diskvalifikací, ale také počet čistých běhů  a běhů na výborně, takže se běhalo stylem všechno nebo nic. Zabrat dostali účastníci i travnatý povrch. Správcem areálu jsme byli ujištěni, že profesionálně udržovaný povrch vydrží mnohem více a již druhý den se ukázala tato slova jako pravdivá.


Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 7.8.2010
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Fiala Jan
A3 Queen Christine

(šeltie)

Vrkoč Ondřej
A3 Agility Černá irupe
(manchester terrier)

Košek Pavel
A3 Auditor od Betlémské pastviny
(border collie)

Agility

Palm Lukáš
A3 Highenergy Lovely Binisi
(parson)

Vrkoč Ondřej
A3 Agility Černá irupe
(manchester terrier)

Neumannová Eva
A3 Bobeš Fofr Fox

(border collie)