Závody podpořila firma KSK Bono s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky.
       

                                                     a internetový obchod a výrobce matrací pro psy Dogrear.

Závody OPSION s pořadovým číslem třináct měly mezinárodní účast, na startovní listině byly též závodníci ze Slovenska a Polska. Závody jsme pořádali ve stejném termínu jako mistrovství světa v Riedenu (D). A protože jsme zakoupili licenci AgilityVision a havlovický sport centr je pokryt signálem pro volný přístup k internetu, přenášeli jsme video z haly MS do Havlovic a závodníci si mohli ke svému závodnímu napětí přimíchat i adrenalin při sledování výkonů českých týmů. Zájem byl veliký a ve vypjatých chvílích jsme závody na pár minut přerušili a sledovali finále.


Závody posuzovala Alice Glöcknerová, na startu bylo 82 závodníků, silná konkurence byla především v Large, kde běhalo v neděli 46 závodníků!! Závodní statistika: přestože některé běhy ve zkouškách nikdo nedoběhl, závodníci si s tratěmi poradili - 52% diskvalifikací (stejně jako na OP012), nadprůměrných 26% běhů bylo na výborně a 14% čistě.

 

Opět se ukázalo, že bez elektronické časomíry měřit agility nelze, o pořadí v bězích rozhodovaly setinky a v nedělní jumpingu large byla dokonce dvě druhá místa s identickým časem. Počasí bylo příznivé, monzunové období nepřetřitých dešťů několi dní před závody pominulo, v sobotu jsme zažili ranní mrazík i slunečné odpoledne, které přitáhlo do areálu velké množství diváků.Šampionem OPSIONu 013 se v kategorii Small stala Katka Meierová a Dancing Daisy z Jeřeně. Byla bezesportu nejúspěšnější závodnicí, podávala fantastické výkony a 5 běhů ze 6 vyhrála. Byla také velký srdcař při sledování videopřenosu z MS a neúnavně přes obrazovku burcovala naše borce. V kategorii Medium tento titul získala Klára Tioková a Antonín z Karlovy chalupy, která dorazila z Opavy. V kategorii Large to byla (již potřetí!!) Bára Štouračová a A3 Ola Miveko, Bára titul vybojovala již dvakrát s Olou a jednou s Fanny. Gratulujeme!!!Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 2.10.2010
Neděle 3.10.2010
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Meierová Kateřina
Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)

Vrkoč Ondřej
Agility Černá Irupe
(mancherster teriér)

Benešová Soňa Archibald Bohemian Oak
(border collie)

Meierová Kateřina
Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)

Lukavská Dáša
Adélka
(kříženec)

Benešová Soňa Archibald Bohemian Oak
(border collie)

Agility

Meierová Kateřina
Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)

Tioková Klára
Orinoka Tuskulim
(foxteriér)

Neumannová Eva
A3 Bobeš Fofr Fox

(border collie)

Meierová Kateřina
Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)

Dolejší Soňa
Gita

(Nova Scotia Duck Tolling retriever)

Horák František
A3 Yenkie "Bak" Bohemia Alké
(border collie)