Závody podpořila firma KSK Bono s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky.
        

Pružnost ve fyzice studuje vztahy mezi deformacemi těles a vnějšími silami, které na těleso působí. V úlohách pružnosti se řeší, zda deformace nepřesáhla dovolenou hodnotu. Platí to i pro pořádání závodů agility a úkolem pořadatelů je čelit všemu neplánovanému, co by mohlo ohrozit hladký průběh. Zájem o závody byl velký, plno bylo za pár dní po zveřejnění propozic. Závodníky přitáhlo nejen prostředí, ale i symfonické parkury Tomáše Glabazni, slovenského rozhodčího z Moravy. Díky administrativní chybě při zpracování delegace zahraničního rozhodčího se souhlas slovenské národní organizace řešil opravdu na poslední chvíli a děkuji za součinnost KA, ČMKU a SKJ za dotažení formálního kolotoče žádostí a souhlasů těsně před páteční zavírací dobou.

Další působící vnější silou byla změna Řádu agility, zásadního to dokumentu
pro lid agilitní. O všech změnách platných od 1.6 jsme se dozvěděli v pátek večer a účastníci pružně v sobotu ráno u registrace, kdy jsme se snažili všem příchozím zajistit příslušnou instruktáž. Změny byly přijaty velmi kladně, 12 závodníků využilo šance vrátit se do A3 a deformovanou startku se podařilo zpracovat, aniž by došlo k prodlevě. Závody byly provozní premiérou pro naši bezdrátovou elektronickou časomíru a hlavně pro obsluhu, přenos času a počtu chyb bez přepisování přímo do PC byl velmi efektivní a výsledky jsme mohli hlásit okamžitě po doběhu. 


Oproti našim zimním závodům byla kategorie Small a Large početně ve stejné síle. Parkury byly pestré, rychlé a technické, tratě zvlášť pro S+M a pro L. Závodní statistika: procento diskvalifikací bylo 43%, dobíhavost tedy byla dobrá, "klasických" 28% běhů bylo na výborně, ale pouze 16% čistě, což je statisticky méně.

 

Počasí bylo teplé, letní, teploty kolem 27 stupňů. Zmoknout se podařilo v sobotu, kdy nad Rozkoší přešla bouřka a v neděli z jasné oblohy vypadlo několik kapek po doběhu posledního závodníka.Šampionem OPSIONu 017 se v kategorii Small stala Gabriela Hroteková a Faust Smaal Kim. V kategorii Medium tento titul získala Jana Zemková a No Comment od Ďáblovy studánky. V kategorii Large Soňa Benešová a Archibald Bohemian Oak. Gratulujeme!!!Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 4.6.2011
Neděle 5.6.2011
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Lucie Dušková a A3Ch Lili z Vesničky u hranic (šeltie)

Jana Gregorová a Coctail z Ďáblovy studánky
(šeltie)

Martina Wasserbauerová a Henessie Cage Fitmin
(border collie)

Lucie Bočková
a Alissa z Bukovských Lesů
(parson)

Gabriela Hroteková
a Elen Diel Koryfej (šeltie)

Pavel Košek
a Auditor od Betlémské pastviny
(border collie)

Agility

Gabriela Hroteková
a Faust Smaal Kim (šeltie)

Jana Zemková a No Comment z Ďáblovy studánky
(šeltie)

Martina Wasserbauerová a Henessie Cage Fitmin
(border collie)

Gabriela Hroteková
a Faust Smaal Kim (šeltie)

Magda Zajacová a Flash ze Zámecké zahrady (mancherster terrier)

Bára Štouračová a Ola Miveko (border collie)