Mírná zima ukázala zoubky den před závody, v době, kdy jsme stěhovali překážky z tréninkových prostor haly ve Svobodě nad Úpou. Svoboda, to už jsou hory a přepravce prokázal velkou statečnost. Podařilo se vyprostit všechna zapadlá auta, projet za hustého sněžení po zledovatělé cestě, kterou zablokovaly kamiony u Choustníkova Hradiště naštěstí z druhé strany a dojet do Hradce Králové, kde byl deštíček a po sněhu ani památky. 

Na startu se sešla v sobotu necelá sedmdesátka závodníků, v neděli bylo závodníků 58. Nejpočetnější byla opět kategorie large, velcí psi tvořili 52% startovní listiny. Závody posuzovala rozhodčí Jitka Maroušková. 

Závodní statistika OPSION 022: procento diskvalifikací bylo vyšší 53%, pouze 25% bylo na výborně a 13% čistě. (Jen pro zajímavost, naše statistiky, které již několik let sledujeme, udávají rozpětí diskvalifikací 40-56%, u běhů na výborně je to 24-39% a u čistých běhů je statistická úspěšnost 10-20%. Jsou to celková čísla za závody obsahující jumping, zkoušky a agility počítaná na základě výsledků všech běhů).

 

Počasí v Hradci Králové bylo zamračené, teploty kolem nuly, občas proletoval sníh, občas trochu sprchlo. Předloni jsme zažili okolo -17 stupňů, loni  -10 stupňů, takže to byly nejteplejší lednové závody. Velmi útulno bylo opět ve vytopené kantýně plné výborných meníček Kláry Němečkové.

Výsledky závodů OPSION 022

Šampionem OPSIONu 022 se v kategorii Small stal Stanislav Němeček s Jackem, moc gratulujeme!!!  V kategorii Medium ani Large jsme tento titul nemohli udělit, protože žádný závodník nedoběhl všechny čtyři otevřené běhy, ať již v z tréninkových důvodů či nezáměrně.Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 21.1.2012
Neděle 22.1.2012
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Zuzana Pacáková a  Kissing Katty z Jeřeně (parson)

Martina Klimešová a  Csimota Kiki Irhaberki (mudi)

Eva Kočnarová a Brownstorm
(border collie)

Pavla Klučková a Floyd
(kříženec)

Martina Klimešová a  Csimota Kiki Irhaberki (mudi)

Roman Linka a  Aaron Čiko Bashmar
(border collie)

Agility

Kateřina Meierová a Dancing Daisy z Jeřeně
(parson)

Martina Klimešová a  Csimota Kiki Irhaberki (mudi)

Barbora Štouračová a  Ola Miveko
(border collie)

Zuzana Pacáková a  Kissing Katty z Jeřeně (parson)

Julie Dušková a Gipsy ze Zámecké zahrady (manchester terier)

Kristýna Bachůrková a  Gwen Blahud (pointer)


>> Kompletní výsledky OPSION 022 včetně součtů: kategorie L, kategorie M, kategorie S <<
>> Výsledky jsou též na kacr.info zde
>> Fotografie zde