Havlovice získaly za progresivitu titul Vesnice roku a mezinárodní prestižní Evropskou cenu obnovy vesnice.Moderní všesportovní areál obsahuje dvě profesionálně udržovaná travnatá hřiště, centrální plocha má umělé osvětlení. Naleznete zde kurty na tenis, volejbal, nohejbal, plochu pro hokej, streetball, basketbal, stolní tenis, minigolfové hřiště, hřiště na beachvolejbal a dětský koutek s prolézačkami a novou trampolínou.

Areál leží na břehu řeky Úpy, je zde bezpečný přístup k vodě pro psy. V areálu je k dispozici občerstvení a sociální zařízení s WC a sprchami.
  Areál je pokryt wifi signálem a lze se připojit k Internetu zdarma. Podél areálu teče řeka Úpa a pokračuje dále do Babiččina údolí, v okolí Havlovic je řada turistických zajímavostí a cyklostezek.

Sportovní areál Havlovice je díky vstřícnosti představitelů obce působištěm oddílu Agility Sultánci. V roce 2008 jsme předváděli agility při prezidentské návštěvě Havlovic. Zajišťovali jsme zde pro Klub agility České republiky kvalifikační závody do reprezentace a pravidelně zde pořádáme závody a semináře.

Poloha na mapě zde
GPS souřadnice: 50°29'20.32"N,16°1'50.13"E

Příjezd do Havlovic je nejrychlejší od České Skalice přes Hořičky (značeno jako směr Úpice).
Ze směru od Hradce Králové mají navigace tendenci odbočit za Jaroměří a navigovat po místních komunikacích, vydržte proti radám stroje až do České Skalice, tato trasa po novém povrchu je opravdu nejlepší.


Tipy na ubytování: kontakty na ubytovny, priváty a penziony.
Ubytovna přímo u areálu: http://www.havlovice.cz/sokol/dokumenty/ubytovna-havlovice.pdf 
Ubytovna Sparta, městský penzion: http://www.stcjh.cz
http://www.upice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=17465&id=1463&p1=1514
http://jestrebihory.net/region-jestrebi-hory.php?rid=20