Třetí závody agility z naší zimní prorubské série. A fakt zimní!! Jasná noc ze čtvrtka na pátek patřila k nejdrsnějším této zimy. Padlo to pod 10 stupňů, na tý šumavský Sibiři padla třicítka. Slibované oteplení přišlo, leč o den později. Ranní trojky se běhaly v cca -8, přes den vystoupala teplota k -4. Skončily závody a přišla obleva. Cestování komplikovalo i husté sněžení kolem Prahy, nicméně přijeli téměr všichni přihlášení a často ze vzdálených končin. Díky za vaše nadšení.

 

Na startovních listině bylo 63 týmů. Účast byla opět mezinárodní včetně týmů z Polska.  Závody byly kuriózní dvěma druhými a dvěma třetími místy. Prostě elektronická časomíra se zastavila na setinu sekundy stejně. Pravděpodobnost této dvakrát opakované události je velmi malá, neděje se to často, zvláště pokud nejsou početné startovní listiny. Leč zázraky se dějí, i  v Prorubech.

Závody posuzoval Petr Rybář, průběh byl nesmírně rychlý, včetně přestaveb, tratě veselé, došlo i na přestávku a na klábosení v kantýně, což se pořadatelům moc nestává. Rozhodčí jsme vlastně měli dva, z Moravy dorazila i Jiřina Máčková tentokrát v opačné roli - v roli závodníka a velmi úspěšného.

Závodní statistiky OPSION 044: milých 26% diskvalifikací, krásných 45% běhů na výborně a 23% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-45% a u čistých běhů 9-32% :-).

 

Gratulujeme vítězům! 

 

Výsledky jsou na kacr.info zde

Fotografie zde
Událost na Facebooku zde