Halové závody Opsion 003 byly v tomto termínu v kalendáři českých závodů osamoceny a staly se tak prvními českými jarními závody. Astronomické jaro začalo již v pátek 20.3. ve 12:43 (v nebeské mechanice má rok 365,2422 dní, 21.3 není ani den rovnodennosti, takže nic neplatí doslova... bližší info pro zvídavé).

Jaro v sobotu přivedlo nejen slunce na oblohu, ale i do haly zástupy natěšených agiliťáků, kteří zaplnili všechny skuliny ve startce, co se těsně před závody objevují. Pro řadu závodníků, kteří vyznávají zimní klid, to byly první závody po dlouhé pauze. Proti nim stály běhavé, ale nekompromisní parkury rozhodčí Alice Glöcknerové, plné lákavých děr do tunelu a jiných oblíbených destinací mimo kurs trati, které prověřily koncentraci a souhru závodních týmů. Standardní čas se stanovoval pomocí koeficientů, s nimiž rozhodčí nakládala milosrdněji na horní hranici. Závodníci se sjeli z celé republiky, někteří vážili opravdu velmi dlouhou cestu, někteří byli tak stateční, že přijeli rovnou z noční, ráno o 5h domů z práce, do auta, do Hradce a ještě podali výkony a získali šampiona Opsionu:-) Zvýšil se také počet závodníků, kteří si parkury chtěli užít s více psy, byla jich více než polovina startky: 22 závodníků běhalo se dvěma psy a 3 závodníci se třemi psy.
 Pískopilinový povrch jezdecké haly byl stejně jako minule rychlý a minimálně se bořící a pro agility vynikající. 


 

Hvězdami závodů byli Šampioni OPSIONu, kteří stabilními výkony zvládli sobotní a nedělní parkury agility a jumpingu, prokázali svůj talent a nervy. Šampionem OPSIONu 003 se v kategorii Small stala Eva Michálková se šeltií A3 Noblesa z Velzu. V kategorii Medium Ilona Beranová s A3 Debora a v kategorii Large Martina Wasserbauerová s border collií A3 Henessie Cage Fitmin. Gratulujeme.

Šampioni

Dvorana slávy
Sobota 21.3.2009
Neděle 22.3.2009
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping
Jírová Martina
A3 Bellinda Mysterious Beauty
(šeltie)
Beranová Ilona
A3 Debora
(kříženec)
Schnabelová Jana
A3 Carrera Rapida Black Chevers(border collie)
Konečná Martina
A3 Amazing Cherub the Little Bodyguard
(šeltie)
Wasserbauerová Martina
A3Ch Jessí
(border collie)
Kučera Michal
Are you ready od Zlatonosné říčky
(border collie)
Agility
Michálková Eva
A3 Noblesa z Velzu
(šeltie)
Jírová Martina
A3 Yum-Yum ze Shetlandů(šeltie)
Diviš Antonín
A3Ch Ash Tachyon
(border collie)
Konečná Martina
A3 Amazing Cherub the Little Bodyguard
(šeltie)
Zemková Jana
No Comment z Ďáblovy studánky
(šeltie)
Diviš Antonín
A3Ch Ash Tachyon
(border collie)

Gratulujeme též vítězům jednotlivých běhů a zkoušek, děkujeme všem závodníkům, že přijeli a všem, kdo se na zajištění závodů podíleli. Děkujeme Hradeckému jezdeckému klubu za přípravu haly a skvělé zázemí.


> Kompletní výsledky zde <