3 kvalifikační jumpingové běhy a slavné finále na závěr sezóny na tratích Petra Rybáře. V kvalifikačních bězích jsme opět vyhlašovali vítěze ("masters") a začínající týmy umístěné nejvýše v pořadí ("starters"). Vše korunoval finálový běh "o vítěze Východočeského finále".  A součástí byly i speciální ceny. Čistý průstřel za 3 čisté kvalifikační běhy, Bláznivá střela za nejvyšší postupovku a Výbuch (za co je jasné). 

 

Na startu jsme měli 88 závodníků a s finále se běželo rovných 300 běhů. Petr Rybář měl rychlé tratě s technikou adekvátní široké škále závodníků. Počasí závodům přálo, kdo by řekl, že v říjnu bude kolem 20 stupňů. Pravda, brzy ráno se v údolíčku vyskytl pohled na přízemní mrazík, ale pak už bylo krásně. Na louce vedle měla také start Huberova jízda a bylo ten den překonávání překážek doménou psíků i koní.

 

Závodní statistiky OPSION 061/Východočeské finále: 34% diskvalifikací, 50% běhů na výborně, 31% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-45% a u čistých běhů 8-32%).

 

Nezapomenutelné jistě budou závody pro Jirku Hosmana s Bugim, který ovládl všechny kvalifikační běhy Medium v kategorii Masters i Starters, stal se Bláznivou střelou a získal 1.místo v Čistém průstřelu. Dalším borcem podobné kvality byl Milan Jirásek s Caddy, který vyhrál všechny kvalifikační běhy Large, finále Large a bodoval v Čistém průstřelu.  

 

Vítězové Východočeského finále 2018:

Bláznivá střela:

Čistý průstřel: