A bylo to tu opět. A opět bylo plno dlouho dopředu. 3 kvalifikační jumpingové běhy a slavné finále na závěr sezóny tentokrát na tratích Karla Havlíčka. Dodrželi jsme koncept 3 výškových kategorií, ale běhalo se na úlidbové mezivýšce 25, 35 a 55cm. Do budoucna chceme i tyto závody převést na 5 kategorií a udělat celkový upgrade tradiční a populární akce. K čemuž přispělo i počasí.

Propršelo pár dnů před závody a závodní sobota byla rovněž deštivá. Pěstěný zeleňoučký podmáčený pažit dostal opravdu zabrat. Bláto bylo všudypřítomné a závodníci měli jednotné hnědavé dresy. Ale stále se opravdu ostře závodilo, a to především díky citlivé úpravě tratí panem rozhodčím, což podrželo sportovní úroveň akce.

V kvalifikačních bězích jsme opět vyhlašovali vítěze ("masters") a začínající týmy umístěné nejvýše v pořadí ("starters"). Vše korunoval finálový běh "o vítěze Východočeského finále".  A součástí byly i speciální ceny. Čistý průstřel za 3 čisté kvalifikační běhy, Bláznivá střela za nejvyšší postupovku a Výbuch (za co je jasné). Výbuch tentokrát neměl oběti, každý doběhl alespoň jeden kvalifikační běh.

Běh od běhu se škrtalo ve startovních listinách a celkový počet běhů včetně finále byl 208. Tratě Karla Havlíčka měly plynulé linie s technikou adekvátní podmínkám. Na louce vedle měla také start Huberova jízda a i oni bojovali s počasím. A jistě nezapomenutelné jsou zážitky z vyprošťování aut z parkovací louky.

Závodní statistiky OPSION 064/Východočeské finále: 30% diskvalifikací, 47% běhů na výborně, 35% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-47% a u čistých běhů 8-35%). 

Závody jednoznačně ovládl Milan Jirásek s Martinou Jírovou, kteří si vyžádali krabici na odvoz cen. 

 

Vítězové Východočeského finále 2019 Small:

Vítězové Východočeského finále 2019 Medium:

Vítězové Východočeského finále 2019 Large:

Bláznivá střela:

Čistý průstřel: