65.závody v naší 11-leté pořadatelské opsionské šňůře měly premiéru v novém místě, kterým byla nedávno postavená kynologická hala ve Studenci u Trutnova s umělou trávou, která je v současnosti rovněž naším tréninkovým zimovištěm. Závody byly koncipované jako trojzkoušky s možností přihlásit jen 2 zkoušky. Běhalo se v 5 kategoriích a měli jsme připraveno 135 cen věcných i finančních.

 

 

Závody se nám rychle zaplnily a závodníci dojeli prakticky z celé republiky a Polska. Zpracovalo se 227 běhů, závodilo se ve všech výškových kategoriích. Závody posuzovala Lucka Krejčí, tratě byly velmi svižné s nápaditými kombinacemi technik.

Závodní statistiky OPSION 065: 64% diskvalifikací, 21% běhů na výborně, 8% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-64%, u běhů na výborně 20-45% a u čistých běhů 8-32%).

Jednou za uherský Opsion také při kolizi s časomírou dojde k poškození trojnožky, která čidlo (nejčastěji cílové brány) drží. A to se stalo i na těchto závodech, naštěstí jsme byli připraveni a nožičky jsme vyměnili.

 

 

 

Výsledky na kacr.info zde

Fotografie zde