Schéma: dvojzkoušky s jumpingem v pěti výškových kategoriích. Loni v červenci jsme pořádali závody v 5 kategoriích jako zcela první pořadatelé krátce po zavedení XS a ML v řádech. Dnes jsou tyto kategorie zcela běžné. Co není zcela běžné, je pořádat závody ve čtvrtek. Prostě to tak vyšlo mezi táborovými turnusy. Ale o závody byl velký zájem a za to děkujeme.

Na startovní listině bylo 95 týmů a účast byla mezinárodní, přijely za námi též týmy z Polska. Celkem se běželo 233 běhů. Bylo možné zvolit 1-3 běhy.

Závody posuzoval Petr Pupík, přestavby i průběh byl neuvěřitelně rychlý, rychlé byly i tratě, jak jsme u Petra zvyklí.

Závodní statistiky OPSION 068: 55% diskvalifikací, 25% běhů na výborně, 14% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-45% a u čistých běhů 8-32%).