Spousta věcí byla jinak. Závody, které byly dříve plné hned při spuštění přihlašování se zaplnily až v okamžiku, kdyby bylo jisté, že se vyhnou vládním restrikcím. Pro nás dost napínavé. Další změnou bylo místo. Po deštivém loňském ročníku jsme zvolili Studenec s halou za zády pro každý případ. Počasí ale vyšlo skvěle. A poslední změnou bylo, že jsme běhali v 5 výškových kategoriích.. 

 

Po velmi chladných dnech přišlo oteplení a den bez deště. Teplota vystoupala nad 21 stupňů, bylo slunečno, nepříjemnosti dělal občas vítr, který pokládal hrazení, které bylo nutné zafixovat a provětral nám nástěnku zatíženou magnetkami. Po jaru, kdy vládní epidemiologická opatření zastavila prakticky všechno, jsme se dostali do období podzimních restrikcí a akce fungovala v režimu "židle s sebou", tedy "každý účastník akce má určeno místo k sezení, na kterém se převážně zdržuje". 

Běhalo se v 5 výškových kategoriích, soutěžilo ve 4, přičemž jsme sečetli výsledky XS a S, aby týmy XS vzhledem početnosti měly šanci na kvalifikaci do finále. 

V kvalifikačních bězích jsme opět vyhlašovali vítěze ("masters") a začínající týmy umístěné nejvýše v pořadí ("starters"). Vše korunoval finálový běh "o vítěze Východočeského finále".  A součástí byla i speciální cena Bláznivá střela za nejvyšší postupovku.

Běhalo se na tratích rozhodčí Lucie Krejčí, rozmanité tratě daly šanci začínajícím týmům i pokročilým týmům a finále bylo napínavé do poslední překážky.

Závodní statistiky OPSION 069/Východočeské finále: 43% diskvalifikací, 45% běhů na výborně, 27% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-47% a u čistých běhů 8-35%). 

  

Vítězové Východočeského finále 2020 XS+S:

Vítězové Východočeského finále 2020 M:

Vítězové Východočeského finále 2020 ML:

Vítězové Východočeského finále 2020 L:

Bláznivá střela:

 

Výsledky závodů budou k nalezení na https://www.kacr.info/competitions/3262

Fotografie ze závodů jsou zde