Poslední - březnové závody z trojice našich zimních halovek: Závody měly velmi silnou účast a na sobotní startovní listině nebylo jediné volné místo. Stejně jako na přechozích halovkách byla na startovní listině hvězdná jména, tentokrát jsme je mohli sledovat ve všech kategoriích. Opět se nám prodloužil den, ve vzduchu bylo cítit jaro a nedělní běhy probíhaly již za letního času. Přechod na letní čas znamenal drsné ranní vstávání především pro kategorii large, nicméně na parkurových výkonech tento zásah do biorytmů rozhodně nebyl znát.


Na startu se sešlo v sobotu 100 závodníků, v neděli bylo závodníků 83. Konkurence byla nejsilnější opět v kategorii large, kde v sobotu závodilo rekordních 65 týmů! K vidění byly suverénní technické výkony. Závody posuzovala Lenka Pánková. Tratě držely psy ve velkém tempu a obsahovaly krásné technické pasáže, které nabízely různé způsoby řešení a inspirovaly závodníky najít pro svého psa to nejlepší vedení. Organizace závodů byla také prověřena kontrolou krajské veterinární správy, která sleduje dodržování veterinárních předpisů a pravidel na ochranu zvířat.Závodní statistika OPSION 024: procento diskvalifikací bylo 51%, vysokých 32% běhů bylo na výborně a 18% čistě. (Naše statistiky udávají rozpětí diskvalifikací 40-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-20%). A samozřejmě počet diskvalifikací zahrnuje i diskvalifikace dobrovolné z výcvikových důvodů, závody jsou zkrátka součástí přípravy.

 

Hradec Králové byl prosluněný, ranní chlad vystřídaly teploty kolem 15-17 stupňů a po parkurech se proháněli závodníci v krátkých rukávech někdy i šortkách. Před halou byl vidět před časem zcela nemyslitelný obrázek - slunících se lidí a psů posedávajících a polehávajících na trávníku. A když bylo slunce nejvýše, zřejmě letos poprvé bylo třeba najít pro psy vhodné místo ve stínu. Pískopilinový povrch jízdárny byl dobře upraven a byl pevný, ale velmi příjemný a šetrný na dopad při skoku.

Výsledky závodů OPSION 024

Šampionem OPSIONu 024 se v kategorii Small stala (již potřetí) Lucie Dušková a A3Ch Lili z Vesničky u hranic, v kategorii Medium to byla Nikola Schovancová a Beatrix z Tylenu Moravia (5 čistých běhů z 6!) v kategorii Large Olga Edrová a Van Miveko. Moc gratulujeme!!!  Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 24.3.2012
Neděle 25.3.2012
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Lenka Hajduková a  Magic Touch Gavany's Bohemia (čínský chocholatý pes

Nikola Schovancová a Beatrix z Tylenu Moravia (pyrenejský ovčák)

Olga Edrová a Van Miveko
(border collie)

Zuzana Pacáková a Kind of Crazy Černý faun
(parson)

Dagmar Lukavská a Adélka (kříženec)

Kateřina Terčová a Cheese it Fitmin
(border collie)

Agility

Martin Nehyba a Fantom Černý faun (parson)

Nikola Schovancová a Beatrix z Tylenu Moravia (pyrenejský ovčák)

Pavel Košek a Auditor od Betlémské Pastviny
(border collie)

Jana Zemková a Cedrik z Dřevěné… chaloupky
(šeltie)

Luboš Slavík a Laetitia from Balihara Ranch (entlebuchský salašnický pes)

Radovan Liška a Amulet for luck od Zlatonosné říčky
(border collie)


>> Kompletní výsledky OPSION 024 včetně součtů: kategorie L, kategorie M, kategorie S <<
>> Výsledky jsou již též na kacr.info zde
>> Fotografie zde