Únorové závody z trojice našich zimních halovek: Proti lednu se opravdu prodloužil den, začínalo se i končilo za denního světla a Hradec Králové vypadal velmi jarně. Možná prognóza počasí, možná soudobá makroekonomika, momentální nálada či prostě fakt, že doba boje o místo na běžných závodech půl roku předem je prostě pryč - mělo za efekt, že více než třetina  závodníků potvrdila účast týden před závody a dobrá desítka se nahlásila v předvečer závodů. Samozřejmě proti tomuto jevu nic nemáme, ač to prověřuje naši pořadatelskou pružnost. Sami jsme aktivní závodníci a primárním cílem je vytvořit na našich akcích pro závodníky dobré podmínky.


Na startu se sešlo v sobotu 92 závodníků, v neděli bylo závodníků 65. K vidění byly krásné sportovní výkony. Konkurence byla velmi silná především v kategorii large, kde v sobotu závodilo 55 týmů, tedy 60% startovní listiny. Na seznamu byla hvězdná jména s trofejemi z mistrovství světa z posledních let. Závody posuzoval Tomáš Glabazňa. Závodníci si užili řadu vymazlených kombinací s rovnými tunely, slalomem, střídání velmi rychlých a technických pasáží a řešení vedení liniemi ve tvaru "Z". Opět se ukázalo, že pro spravedlivé vyhodnocení je nezbytné měřit čas elektronicky, v sobotním jumpingu small o pořadí rozhodovaly opět setiny sekundy.Závodní statistika OPSION 023: procento diskvalifikací bylo vyšší 55%, 24% běhů bylo na výborně a 12% čistě. (Naše statistiky udávají rozpětí diskvalifikací 40-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-20%). Samozřejmě je třeba dodat, že počet diskvalifikací zahrnuje i diskvalifikace dobrovolné. Zimní závody slouží jako součást přípravy závodníků a ti ostřílenější neváhají obětovat běh a určité prvky v závodním prostředí opravit.

 

Hradec Králové byl bez sněhu (na rozdíl od Svobody nad Úpou, kde máme přes zimu překážky), teploty se držely nad nulou do 5 stupňů a na halu občas zabubnovala přeháňka deště či drobných krup. Po artických mrazech však nerozmrzl přívod vody, kterou jezdecký klub upravuje pískopilinový povrch jízdárny, takže skvělý terén haly byl více načechraný. Příjemně bylo opět v kantýně plné dobrot, které pro závodníky připravila Klára Němečková.

Výsledky závodů OPSION 023

Šampionem OPSIONu 023 se v kategorii Small stala Michaela Táflová + Regina ze Souhvězdí Orionu a v kategorii Large Lucie Konečná + As you Like Graceful Avalanche. Moc gratulujeme!!!  V kategorii Medium se nepovedlo zaběhnout všechny čtyři otevřené běhy, ať již v z tréninkových důvodů či nezáměrně.Vítězové otevřených běhů:

Dvorana slávy

Sobota 25.2.2012
Neděle 26.2.2012
SMALL
MEDIUM
LARGE
SMALL
MEDIUM
LARGE
Jumping

Lucie Dušková a A3Ch Lili z Vesničky u hranic(šeltie)

Zuzana Vetráková a A3Ch Clea Pani Parsonová  (parson)

Tereza Králová a Little Jackie Black Chevers
(border collie)

Renata Mandová a Alpinka Mondeo
(šeltie)

Dagmar Lukavská a Adélka (kříženec)

Pavel Košek a Auditor od Betlémské Pastviny
(border collie)

Agility

Renata Mandová a Alpinka Mondeo
(šeltie)

Miroslav Grim a Kira (beagle)

Roman Linka a Aaron Čiko Bashmar
(border collie)

Eliška Richterová a Celebre Metuje (šeltie)

Denisa Sommerová a Aramis z Ploužnické stáje (kooikerhondje)

Tereza Králová a Little Jackie Black Chevers
(border collie)


>> Kompletní výsledky OPSION 023 včetně součtů: kategorie L, kategorie M, kategorie S <<
>> Výsledky jsou též na kacr.info zde
>> Fotografie zde
>> Parkury ze závodů zde